92 نکته برای انجام سئو سریع سایت – رادزاد

بسیاری از تکنیک های سئو دیگر کار نمی کنند. اگر هنوز هم به تکنیک های منسوخ شده سئو بسنده کرده اید، بهتر است اقدامی اساسی برای تغییر طرز تفکر خود کنید. تاکتیک های سئو دیگری نیز وجود دارند که نیازمند صرف زمان زیادی هستند. اما بعضی موقع ها پیش می آید که متوجه می شوید این تکنیک های جدید و به ظاهر موثر سئو برای سایت شما کارامد نیستند. هنوز تکنیک های قانونی زیادی وجود دارند که متاسفانه پیاده سازی آنها بسیار وقت گیر است. اجرای بعضی از این راهکارهای سئو چندین ماه زمان می برد. اما این مسائل بدین معنی نیست که در استراتژی سئو سایت هیچ روش سئو سریعی وجود ندارد. در این مطلب قصد داریم که بر روی 92 تکنیک اجرایی سئو متمرکز شویم که پیاده سازی آنها سریع و راحت است. تمامی این تکنیک ها را در یک سایت می توان در عرض 24 ساعت پیاده سازی کرد و از مزایای سئو سایت بهره برد.

در یو آر ال سایت استفاده نکنید. گوگل قادر به پشتیبانی این کاراکتر نیست. 2. با آمدن تکنولوژی mobile-first index، حتما به مشاهده رندر صفحات سایت با استفاده از ابزار Fetch and Render وبمستر تولز گوگل بپردازید و صفحات سایت را از دید ربات های موبایلی گوگل مشاهده کنید. همچنین می توانید آن را با نسخه دسکتاپی خودش مقایسه کنید. 3. از تکنولوژی آژاکس حتی الامکان در سایت های جدید استفاده نکنید. هر سایتی را که مبتنی بر آژاکس می باشد را به سیستم های سنتی تر منتقل کنید. همچنین متای Fragment را از هدر سایت بردارید. برای مطاله بیشتر در این زمینه مطلب سئو و آژاکس را مطالعه کنید. 4. خرید بک لینک های پولی برخلاف سیاست های گوگل است. در صورت انجام این کار دست از آن بردارید. 5. با اینکه نقشه های سایت به 50000 یو آر ال در هر فابل محدود شده اند، اما شما می توانید از نسخه های فشرده آن تا حجم 50 مگابایت استفاده کنید.

این مقدار در گذشته 10 مگابایت بود. 6. گوگل در حال حاضر به نمایش ایموجی ها در نتایج جستجو می پردازد. ایموجی ها نقش پر رنگی در سئو محلی می توانند داشته باشند. در حال حاضر می توان تنها با جستجوی ایموجی پیتزا به جستجوی پیتزا فروشی های اطراف خود بپردازید. برای مطالعه بیشتر مطلب تاثیر ایموجی بر روی سئو را حتما بخوانید. 7. محتوا پادشاه است و بک لینک ها ملکه سئو می باشند. ویدئوها نیز به مثابه فرزند این دو است. گوگل در حال حاضر به ادغام ویدئوها در لیست نقشه خود می پردازد. پس اگر تاکنون هیچ استراتژی در تولید ویدئو نداشه اید، هم اکنون شروع به تولید محتوای ویدئویی کنید و از تاثیرات مثبت آن در سئو بهره ببرید. 8. اگر صاحب فروشگاه های اینترنتی هستید، از گوگل ادوردز استفاده کرده تا از گزارش های دریافتی آن بهره ببرید. شما می توانید با استفاده از این گزارش ها، مکانهایی را که بیشترین ورودی های سایت از آن بوده مطلع شوید و بر روی آن مناطق بیشتر کار کنید.

9. در هنگام یافتن کلمات کلیدی جدید برای سایت به آنهایی که با جستجوی صوتی مرتبط هستند بیشتر بها دهید. در حال حاضر جستجوی صوتی گوگل در 30 زبان دنیا فعال بوده و در دستری 1 میلیارد کاربر قرار دارد. جستجوی صوتی با روی کار آمدن بخش پاسخ گوگل و mobile-first index مهمتر نیز خواهد شد. 10. الگوریتم پنگوئن گوگل در حال حاضر به طور دائمی فعال است و هر از چند گاه می بایست به کنسول جستجوی گوگل رفته تا بک لینک های اسپم را شناسایی و Disavow کنید. 11. جهت آماده شدن برای رویارویی با mobile-first index و افزایش ترافیک موبایلی سایت، گوگل AMP را در وبسایت راه اندازی کنید. 12. لینک سازی خود را در حالت کلاه سفید نگه دارید. گوگل تولید بک لینک های یک شبه و شبیه سازی شده را شناسایی کرده و وب سایت شما را با جریمه سنگینی رو به رو میکند. 13. بسیاری از بازاریابین سئو بر این باورند که نقل قول های بدون لینک ارزشی ندارند.

اما Gary Illyes کارشناس گوگل، اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده است که احتمالا این نوع نقل قول ها در آینده موثر خواهند بود. بنابراین هر نوع نقل قول و ذکری از سایت شما موثر است. 14. از ساخت فله ای بک لینک در دیرکتوری ها بپرهیزید و در عوض تنها سایت خود را در دیرکتوری های معتبر لینک کنید. همچنین لینک سایت را در قسمت مرتبط با کار خود قرار دهید. 15. از ویجت لینک ها (لینک هایی که به صورت تبلیغاتی بر روی بنرهای سایت ها وجود دارند) به عنوان یکی از تاکتیک های لینک سازی استفاده نکنید. در صورت انجام این کار حتما آن ها را نوفالو کنید. 16. از داشتن یک ساختار لینک داخلی مناسب در سایت مطمئن شوید. به عنوان نمونه اگر بر روی لینک های داخلی در فوتر یا هدر سایت حساب باز کرده اید، وقت آن است که دست از این کار بردارید. لینک های داخلی موجود در هدر یا فوتر ارزش زیادی ندارند.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا