چرا وبسایت به SSL نیاز دارد؟

در فضای کسب و کارهای آنلاین با اصطلاحات جدید و جالب روبرو میشوید که گاهی لازم است مفهوم آنها را بدانید. یکی از این اصطلاحات “Search Engine Marketing” است که مفهوم بازاریابی موتورهای جستجو را میرساند. گاهی کاربران SEM را مفهوم SEO اشتباه میگیرند و یا آنها را هم مفهوم میدانند. اگر دوست دارید با مفهوم بازاریابی موتورهای جستجو آشنا شوید و تفاوتهای SEM و SEO را بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. بازایابی موتورهای جستجو چیست؟ چرا بازاریابی موتورهای جستجو مهم است؟ بازایابی موتورهای جستجو چیست؟ در فضای دیجیتال مارکتینگ تعریف واحدی برای مفهوم بازاریابی موتورهای جستجو ارائه نشده است. حتی تعاریفی که هم اکنون وجود دارد ممکن است با گذر زمان تغییر پیدا کنند. در گذشته SEM شامل تمامی جستجوهایی بود که در نهایت به خرید منجر میشد. علاوه بر این مفهوم بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو را نیز در بر میگرفت. اما امروزه این مفهوم دربرگیرنده هر گونه استراتژی برای برقراری ارتباط با مخاطب و افزایش فروش از طریق موتورهای جستجو است.

در SEM با استفاده از قدرت موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو و انجام تبلیغات پولی در این پلتفرمها، برای دستیابی به مشتریان بالقوه تلاش میشود. به عبارتی SEM فرایندی است که به صاحبان کسب و کارها برای افزایش درآمد و فروش کمک میکند. برخی از متخصصان این حوزه نیز هنوز معتقدند که سئو به عنوان بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو همچنان موثر است. در ادامه همین متن ما تفاوت این دو مفهوم را به صورت واضح برای شما توضیح دادهایم. همچنین شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با سئو مقاله سئو چیست را از گنجه بلاگ بخوانید. بازاریابی موتورهای جستجو را به نوعی میتوان فرایندی دانست که در آن برندها برای نمایش تبلیغات خود، در صفحات نتایج جستجو هزینه پرداخت میکنند. یکی از موثرترین راهها برای رشد تجارت در بازارهایی که رقابت در آن ها به شدت در حال افزایش است، همین بازاریابی موتورهای جستجو است. رشد جستجوها در این پلتفرمها، بیانگر این است که تبلیغات در این حوزه، بیشتر از هر فضایی شما را در دید مخاطبان حقیقی قرار میدهد.

اما آیا واقعا سرمایه گذاری در این فضا مفید و مهم خواهد بود؟ چرا بازاریابی موتورهای جستجو مهم است؟ با افزایش روز افزون تعداد خریدهای آنلاین، SEM به یک استراتژی مهم بازاریابی آنلاین برای افزایش دسترسی به مشتریان، تبدیل شده است. جالب است بدانید در این فرآیند، تبلیغ کنندگان تنها هزینه جستجوها و کلیکهایی را میپردازند که به افزایش بازدید کننده و خریدار منجر شده باشد. برای مثال در تبلیغات کلیکی (PPC) شرکت تبلیغ کننده تنها هزینه کلیکهایی را میپردازد که به خرید توسط کاربران منجر شده باشد. پس میتوان این روش را مقرون به صرفه شمارد. نتایج SEM سریع است. مسلماً سریعترین روش برای هدایت یک بازدید کننده به وب سایت مورد نظر استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو است. علاوه بر این معمولاً تبلیغات موتورهای جستجو در مناسبترین زمان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت به گونهای که مزاحمتی نیز برای آنان ایجاد نخواهد کرد. اطلاعات به دست آمده از یک کمپین بازاریابی موتورهای جستجو به شما کمک میکند، با تجزیه و تحلیل دادههای بدست آمده، اطلاعات مفیدی درباره هدف جستجوی کاربران به دست آورید.

علاوه بر این یکی از راههای ایجاد ترافیک ثابت، استفاده از تبلیغات در موتورهای جستجو است. در تمامی کسب و کارها معمولا افزایش و کاهش ترافیک همواره اتفاق میافتد و در برخی مواقع این پدیده قابل توضیح نیست. اگر به دنبال منبعی برای ایجاد ترافیک ثابت در کلمات کلیدی خاص هستید، بازاریابی موتورهای جستجو روش مناسبی است. اما سوال این جاست که برای ایجاد کمپین بازاریابی موتورهای جستجو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در ادامه تمام نکات مهم که در حین ایجاد کمپین بازاریابی موتورهای جستجو باید به آن توجه کنید را برای شما آوردهایم. موتورهای جستجو از الگوریتمهای پیچیدهای استفاده میکنند تا اطمینان حاصل کنند که مرتبطترین نتایج برای جستجو به مخاطب نمایش داده میشود. ارائه تبلیغات به مخاطبان نیز الگوریتمهای خاصی دارد. درک درست از اهداف و نیازها در حین آغاز یک کمپین امری ضروری است. قبل از تبلیغات در موتورهای جستجو باید بدانید که با چه هدفی این کار را انجام میدهید. گاهی ممکن است هدف شما برندینگ باشد و گاهی نیز ممکن است به کسب درآمد و افزایش فروش فکر کنید.

طبیعتا با تفاوت اهداف، مسیرها نیز متفاوت خواهد بود. شما برای تشخیص مسیر صحیح، نیاز دارید اهداف خود را به خوبی بشناسید. جمله “تبلیغات هزینه نیست سرمایه است” را همه ما شنیدهایم. پیش از انجام تبلیغ، شما باید منبع مالی خاصی را برای این کار در نظر بگیرید. اگر بتوانید مسیر بازاریابی را به درستی طی کنید مطمئن باشید که هزینههای انجام شده به شما باز خواهد گشت. همانطور که گفتیم تبلیغات موتورهای جستجو نیز با توجه به کلمات کلیدی به مخاطب نمایش داده میشوند. به عبارتی تبلیغات نیز از الگوریتمهای خاصی پیروی میکنند. اگر دوست دارید نتیجه دلخواه خود را از تبلیغات انجام شده به دست آورید اهمیت کلمات کلیدی را فراموش نکنید. اگرچه با بروز شدن الگوریتمها از اهمیت کلمات کلیدی كاسته شده است اما بهینهسازی آنها همچنان یکی از مهمترین مراحل در کسب و کارهای اینترنتی است. پس از پایان کمپین، باید نتایج به دست آمده به بهترین شکل ارزیابی شوند. شناخت نکات ضعف و قوت یک پروژه، به شما کمک میکند در برنامهریزی برای گامهای بعدی خود، دقیقتر عمل کنید.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا