همیشه فکر کنید خودتان گوگل هستید!

ویدیوی سئو یا SEO چیست؟ نتایج طبیعی گوگل بهتر است یا نتایج تبلیغاتی ( ادوردز )؟ چرا بدون سئوی سایت گوگل نمی تواند سایت من را در نتایج قرار دهد؟ تفاوت سئو و تبلیغات گوگل (Google Adwords) در چیست؟ خدمات سئوی حرفه ای برای یک سایت شامل چیست؟ سئو رایگان چیست آیا اصلا سئوی سایت را می توان رایگان انجام داد؟ همیشه فکر کنید خودتان گوگل هستید! سئو کلاه سفید چیست؟ سئو کلاه خاکستری چیست؟ ما خوبیما ولی گاهی اوقات! سئو کلاه سیاه چیست؟ ما خیلی خوب تظاهر می کنیم که خوبیم! بهینهسازی موتور جستجو ؛ (به انگلیسی: Search Engine Optimization)، بهاختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یکروند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وبسایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وبسایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست میآوردند و این بازدیدکنندگان میتوانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو چیست؟ سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را دربر گیرد، از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. «سئو» یک سایت شامل فاکتورهای زیادی میشود که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی میشود. از دید بازاریابی اینترنتی، «سئو» به چگونگی کار کردن موتورهای جستجو و اینکه کاربران چه چیزی جستجو میکنند و همینطور کلمات کلیدی تایپشده و اینکه کدامیک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار میگیرد را موردبررسی قرار میدهد. ویدیوی سئو یا SEO چیست؟ بذارید کمی بیشتر در رابطه با اینکه SEO چیست بحث کنیم. سئو یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو، برای بهبود کیفیت عملکرد سایت ها بر پایه الگوریتم های سرچ انجین ها انجام می شود تا از این راه بازدید کنندگان بیشتری از سایت دیدن کنند. در حقیقت مهم ترین سوال کاربران این است که مفهوم درست، کاربردی و دقیق سئو چیست. توجه داشته باشید که مفهوم سئو با تجربه کاربری به صورت کامل گره خورده است، در واقع سئو تنها برای ربات های موتور های جستجو نیست!

اشتباه نکنید اگر سایت خود را تنها برای موتور های جستجو بهینه کنید خیلی زود از سطر نتایج به قعر نتایج خواهید رفت! تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟ اهمیت سئو برای چیست ؟ می توانیم بگوییم که مهمترین هدف سئو ؛ کمک به سایت ها برای کسب رتبه های بهتر در نتایج طبیعی موتور های جستجو و همچین بهبود ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی سرچ شده توسط کاربران است. بعد از انجام مراحل طراحی سایت ، نوبت به بهینه سازی سئو سایت برای رتبه گرفتن در نتایج طبیعی است که البته این فرآیند نیازمند دانش کافی از قوانین و مسائل روز سئو است. خوب حساب سر انگشتی را انجام دادید ؟ بله یعنی اگر شما در کلمه کلیدی طراحی سایت اولین لینک طبیعی گوگل باشید ماهیانه چیزی در حدود ( ۳۶۰۰-۳۶۰۰۰ ) بازدید کننده تنها از همین کلمه کلیدی دارید! آن هم بدون هیچ تبلیغات یا هزینه های گزافی که باید برای تبلیغات بپردازید. حال خودتان حساب کنید که حتی اگر ۵ درصد از این بازدید کنندگان به مشتریان سایت مبدل شوند سایت مورد نظر چه درآمد چشم گیری خواهد داشت .

نتایج طبیعی گوگل بهتر است یا نتایج تبلیغاتی ( ادوردز )؟ بعد از اینکه سئوی سایت انجام شود هزینه ها به شدت کاهش می یابد. چرا باید سایتم را سئو کنم؟ بیشترین جابه جایی ترافیک اطلاعات در اینترنت به وسیله موتور های جستو انجام می شود. معروف ترین و معتبرترین موتورهای جستجو عبارتنداز: گوگل، بینگ و یاهو که البته بینگ و یاهو در این زمینه نخودی هستند! بیشترین جستجوی اینترنت در گوگل انجام می شود که از ۱۰۰ درصد ۹۷ درصد متعلق به گوگل و ۳ درصد باقیمانده متعلق به موتورهای جستجو دیگر است. البته با استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف و مدل های دیگر ترافیک اطلاعات هم می توان برای سایت ترافیک ایجاد کرد ، اما موتورهای جستجو اصلی ترین روش برای هدایت کاربران در بستر اینترنت است. حال فرقی نمی کند که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند می خواهید سایت تولید محتوا داشته باشید یا یک سایت ارائه دهنده خدمات در هر صورت ترافیک اصلی سایت شما از موتورهای جستجو خواهد بود.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا