مقایسه تخصصی و جامع افزونه های Rank Math و Yoast SEO

اگر قصد راه اندازی وب سایت وردپرسی دارید؛ باید در خصوص بهینه سازی موتورهای جستجوگر یا همان سئو مطالبی را یاد گرفته باشید، در غیر اینصورت بعید است بتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. یکی از افزونه هایی که برای هر وب سایتی لازم و ضروری است، افزونه سئو می باشد. پلاگین های سئو زیادی هم بصورت رایگان و هم بصورت پولی وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما به جرات می توان گفت دوتا از بهترین افزونه های سئو، افزونه یوآست سئو و افزونه رنک مث می باشد. هر دو ابزار برای کاربران با هر سطح تخصص مناسب است. حتی اگر شما فردی مبتدی باشید بعید است به وسیله این دو افزونه نتوانید پست های خود را به درستی بهینه کنید. تنها نسخه رایگان افزونه یوآست سئو بیشتر از 5 میلیون نصب فعال دارد این در حالی است که نسخه رایگان افزونه رنک مث بیش از 900 هزار نصب فعال دارد. اما این دلیل نمی شود که در همین ابتدا افزونه یوآست را برتر از رنک مث بدانیم !

یواست بهترین و قدیمیترین افزونه در زمینه سئو است در حالی که رنک مث افزونه ای تازه وارد وکمتر شناخته شده محسوب می شود که روز به روز کاربران بیشتری را به خود جذب می کند. Yoast SEO؛ یک افزونه وردپرسی بسیار قدرتمند است که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است و به وب سایت شما کمک می کند تا عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشد. این پلاگین به صاحبان مشاغل، وبلاگ نویسان، تولیدکنندگان محتوا، توسعه دهندگان و متخصصان seo کمک می کند تا وب سایت های خود را با خدمات اختصاصی بهینه کنند. وب سایت شما باید هم برای بازدیدکنندگان و هم برای موتورهای جستجوگر بهینه باشد که این پلاگین با تقویت عناصر سایت شما مانند توضیحات متا، خوانایی، کلمات کلیدی و غیره در این فرایند به شما کمک می کند. رنک مث برای اولین بار در سال 2018 در هند راه اندازی شد. این پلاگین طیف متنوعی از ابزارهای بهینه سازی موتورهای جستجوگر را برای جذب بیشتر ترافیک وب سایت ارائه می دهد.

اگر چه هنوز به عنوان بهترین و محبوب ترین پلاگین برای سئو انتخاب نشده اما در حال حاضر به عنوان دومین پلاگین محبوب در بین کاربران با پلاگین یواست در حال رقابت است. افزونه seo چه کاری انجام می دهد ؟ یکی از مهم ترین نکات سئو وردپرس و وب سایت، انتخاب بهترین افزونه سئو جهت بهینه سازی سایت می باشد. تمامی مدیران وب سایت به دنبال بهترین افزونه سئو هستند تا بتوانند سایت خود را به بهترین شکل ممکن برای موتورهای جستجوگر بهینه کنند تا نتیجه آن جذب ترافیک و فروش بیشتر شود. بنابراین انتخاب یک افزونه مناسب می تواند به شما در این باره کمک کند. تا به اینجای مقاله احتمالاً با مفهوم دو افزونه آشنا شده اید؛ در ادامه مطلب قرار است این دو افزونه را در چهار زمینه اصلی با یکدیگر مقایسه کنیم . هر افزونه سئو باید به شما امکان دهد صفحات خود را برای کلمه کلیدی متمرکز بهینه کنید که رنک مث و یواست این کار را به خوبی انجام می دهند.

به طور پیش فرض، رنک مث به شما امکان می دهد پنج کلمه کلیدی را به پست های خود اختصاص دهید. با این حال، با استفاده از فیلتری که می توانید به ویرایشگر صفحه خود اضافه کنید، می توانید این تعداد را به راحتی تغییر دهید. در حالی که یواست به شما امکان می دهد پست های خود را برای یک کلمه کلیدی ( برای نسخه رایگان ) و پنج کلمه کلمه کلیدی ( برای نسخه پولی ) بهینه کنید. این را هم بگویم که بکار بردن کلمات کلیدی زیاد در محتوا لزوماً برای سئو سایت شما بهتر نیست، اما می تواند رتبه صفحات شما را افزایش دهد. Rank Math و Yoast SEO کدام یک بهتر است؟ هر دو پلاگین به شما پیشنهاداتی در خصوص بهینه سازی کلمات کلیدی در پست هایتان به شما می دهند و زمانی که پست شما برای گوگل مناسب باشد با نشان دادن چراغ سبز شما را آگاه می سازد.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا