عامل موثر و پایه ای در بهبود سئوی سایت [آپدیت 2021]

بهتر است بدانید که وضعیت سئو سایت تاثیر بسزایی در دیده شدن و افزایش فروش آن دارد. یکی از مهمترین اقداماتی که در زمینه بهتر دیده شدن یک سایت میتوان انجام داد، بهینهسازی آن برای موتورهای جستجو است که به طور خلاصه SEO نامیده میشود. یکی از ابزار هایی که می تواند به بررسی موقعیت سایت در موتورهای جست و جو کمک کند کنسول جستجوی گوگل یا google search console می باشد. به کمک آن می توانید به افزایش سئو سایت خود کمک کرده -در حقیقت (بازدیدهای موثر در سئو )- و آنرا به عامل مثبتی در افزایش فروش محصولات و درآمدزایی سایت خود مبدل سازید. حال سوالی که مطرح میشود این است که چه عواملی بر روی بهبود سئو وب سایت (بالا بردن سئو سایت) تاثیرگذار خواهند بود؟ در امتداد مقاله به ۷ عامل موثر و اساسی در بهبود seo سایت این موضوع را خواهیم گفت. همانطور که در بالا اشاره شد، مدیران کسب و کار ها نیازمند دیده شدن هستند و برای این منظور هر گونه تلاشی می کنند تا افزایش سئو سایت خود را تجربه کنند.

اما در این مسیر باید عوامل پایه ای و اثر بخش را هم بشناسند و به موقع از آنها استفاده کنند. این امر منجر میشود که مدت زمان در دسترس بودن سایت بالا رفته و برای رباتهای گوگل که هر بار در لاگهای خود در دسترس بودن یک سایت را بررسی میکنند، امتیاز مثبتی دریافت کنند. برای رباتهای گوگل دسترسی به سایت در هر زمان و در نتیجه هر جستجو نکته مهم و حائز اهمیتی است. این امر زمانی محقق خواهد شد که خرید هاست خود را از یک سرویس دهنده مناسب تهیه نمایید و بالاترین سطح پایداری یا همان Uptime را با توجه به زیرساخت سختافزاری و نرمافزاری خوب، دریافت نمایید. سایتهایی با سرعت پاسخگویی بالا، نسبت به سایتهای کند بهمراتب شانس بیشتری در رتبهبندی موتورهای جستجو دارند. با تهیه یک هاست خوب که سرعت بارگذاری مطلوبی برای وبسایت ارائه میدهد، بهبود رتبه سئو سایت را تجربه کنید. توجه داشته باشید سرعت بارگذاری مناسب یک سایت منجر خواهد شد که کاربر تمایل بیشتری به مشاهده سایت و توقف طولانی مدت در آن داشته باشد و این خود به تنهایی باعث رشد امتیاز سئو سایت خواهد شد.

اصولا اگر مخاطب وارد سایتی شود که لود آن بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، آن سایت را ترک میکند. کندی سرعت سایت نه تنها عامل مهمی در از دست دادن کاربران است، بلکه باعث تاثیر منفی در نتایج موتورهای جستجو و افت قدرت بهبود سئو وب سایت نیز میگردد. از دیگر عوامل کاهنده سرعت سایت میتوان به عکسهای حجیم، CSS و HTML هایی که به خوبی طراحی نشدهاند اشاره کرد که بهطور کلی زمان بارگذاری را افزایش میدهند. لذا در زمان طراحی یک سایت بهینه باید با حذف کد های اضافی، کم حجم کردن تصاویر سایت، فعال سازی Cache وب سایت در مرورگر، فعال سازی GZIP (الگوریتمی برای فشرده سازی اطلاعات سایت جهت بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات وب) و… سرعت بارگذاری را افزایش داد که از جمله فاکتور مهم بهینه سازی سئو می باشد.به شما پیشنهاد برای کسب اطلاعات در حوزه بهینه سازی سرعت سایت مقاله ما را مطالعه نمایید.

طراحی مناسب و متناسب با سلیقه کاربر منجر خواهد شد کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت باقی بماند که این امر مهمی در بهبود سئو وب سایت است. علاوه بر آن یک طراحی بهینه و مناسب، منابع کمتری از سرور میزبان را مصرف میکند و سرعت بارگذاری سایت را افزایش میدهد. عامل دیگر IP سایت است. توجه فرمایید از شرکتهای ارائه دهندهای سرویس تهیه نمایید که آدرسهای آن اصطلاحا Clean بوده و در لیست سیاه (Black List) قرار ندارند. این احتمال وجود دارد سایت دیگری روی همان IP بوده که قبلا اسپم شده و در بلک لیست گوگل قرار گرفته باشد. بدیهی است IP سرور هاست شما نباید در این لیست سیاه قرار بگیرد. یک محتوای خوب برای سایت شما منجر به جذب کاربران و بهبود رتبه در گوگل و همین طور در نتایج موتورهای جستجو و رباتهای گوگل خواهد شد. تصاویر، فایلهای آموزشی مانند PDF ها، مقالات، ویدیوها و…

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا