سئو کلاه سیاه یا Black Hat Seo چیست؟

نکاتی سیاه درباره سئو که بهتر هست ندانید! قطعاً اگر تازه وب سایت خود را تأسیس کرده باشید و تعدادی مقاله در سایتتان بارگذاری کرده باشید دائم میرید کلمات کلیدی خود را سرچ میکنید که ببینید رتبه گرفتهاید یا نه؟ اما چون برای محتوای سایتتان هیچ استراتژی نداشتید بعد از مدتی نا امید میشوید و به این فکر می افتید که با روش غیر قانونی رتبه مطلوب کسب کنید! اما نمیدانید چه راه سخت و تاریکی در انتظارتان است. این مقاله را تا انتها بخوانید تا از خطرات و روشهای راه مطلع شوید. سئو کلاه سیاه چست؟ عبارتی که خود گویای خیلی از چیزهاست. سئو کلاه سیاه وقتی انجام میشود که یک وبمستر بخواهد ” یک شبه ره صد ساله را برود”. و مجموعه اقداماتی است که خلاف دستورالعملهای گوگل است و انجام آنها هرچند باعث افزایش رتبه سایت میشود ولی از طرفی سایت را با آسیبهای جدی و جریمه شدن توسط گوگل روبهرو میکند. در این مقاله از سری مقالات مهدی عراقی با شما همراه هستیم تا یکی دیگر از انواع سئو که بسیار هم مخرب است را برای شما شرح دهیم.

سئو کلاه سیاه چیست؟ شاید ندانید که سئو کلاه سیاه شامل چیست؟ خب درست است که ندانستن عیب نیست. ولی نپرسیدن عیب است و عیب بزرگی است! آنهم در این دنیای فناوری اطلاعات که دیگر جواب تمامی سؤالات با تایپ چند کلمه ساده در موتورهای جستجوگر مشخص میشود. در زیر به تعدادی از ترفندهای سئو کلاه سیاه که وبمستران متخلف انجام میدهند میپردازیم. بک لینک PBN چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ تگ h1 تا h6 چیست و نحوه سئو تگهای Heading؟ شاید اگر در قرن ۲۰ و در سالهای قبل از ۲۰۰۰ زندگی میکردیم این فن جواب میداد. ولی چه کنیم که امروزه این روش جز تقلب چیز دیگری نیست. استفاده از کلمات کلیدی باعث میشود که متن شما طبیعی و سالم به نظر نرسد و خلاصه یک تجربه کاربری بد را برای مخاطب وبسایت شما ایجاد کند. درست است که همهجا میشنوید توضیح متن جایگزین خیلی مهم است و باید رعایت شود و با استفاده از آن مقاله شما بهتر میتواند دیده شود.

ولی به معنی استفاده بیشازحد از این موضوع نیست. البته این به این معنی نیست که اگر رعایت نکنید پنالتی میشوید ولی این موضوع را اگر رعایت نکنید صرفا جلوی بیشتر دیده شدن عکس هایتان را گرفته اید چون هیچ ارزشی را انتقال نخواهد داد. استفاده از متن لنگرهایی که همراه با کلمات کلیدی تجاری باشند جز اینکه یک تجربه بد دیگر برای کاربر رقم بزنند چیز دیگری نیستند. به جای اینکه بهطور مستقیم در متن لنگرها از واژههای تبلیغاتی و تجاری استفاده کنید میتوانید به طریقی غیر مستقیم مخاطب خود را به سمت خود بکشانید. برای مثال اگر شما خدماتی در خصوص سفر و تورهای مسافرتی برگزار میکنید و میخواهید تورهای مربوط به سفر ترکیه خود را تبلیغ کنید، میتوانید متن خود را بهصورت غیرمستقیم به خدمات خود ربط دهید. در اینجا دو شکل مختلف نوشتن که میتواند تأثیرات خوب و بد در مخاطب داشته باشد را ببینید. تأثیر بد: اگر میخواهید به ترکیه بروید، ما تورها و فعالیتهای مختلفی داریم.

به جز تور ترکیه میتوانید خدمات دیگر ما را هم ببینید. یکی دیگر از موارد سئو کلاه سیاه استفاده از کلمات کلیدی بی ربط است. این موضوع وقتی برقرار است که صاحبان وبسایتها میخواهند با کلمات کلیدی پربازدید فقط ترافیک به سمت وبسایت خود بکشانند و اینگونه خدمات و محصولات خود را نشان دهند. این موضوع مثل این میماند که شما در حال جستجوی یک پیراهن برای خود هستید، حال یک مغازه لوازمخانگی برای اینکه جلب توجه کند در ویترین مغازه خود به جای لوازمخانگی از پیراهن استفاده کند. خب بدون شک شما به این مغازه میروید و وقتی به جای پیراهن با یخچال، لباسشویی، ظرفشویی روبهرو میشوید، چه حالی به شما دست میدهد؟ مطمئناً هر حالی به شما دست بدهد، حال خرید کردن نیست! قطعاً از همچنین مغازهای متنفر میشوید و دیگر به آنجا برنمیگردید حتی اگر بخواهید لوازمخانگی بخرید. حتی ممکن است به دیگران هم توصیه کنید به آنجا نروند. حالا تصور کنید همین اتفاق در فضای مجازی بیفتد.

برای مثال یک وبسایت کسبوکار بهجای کلمات کلیدی به مرتبط با خود از انواع کلمات کلیدی مربوط به اخبار روز و سلبریتی ها استفاده کند و خلاصه به هر روشی شده شما را به سمت خود بکشاند. بی شک هرکسی باشد نخوانده این وبسایت را میبندد و این کار اگر توسط تعداد زیادی از کاربران تکرار شود میتواند برای CTR شما تأثیر منفی داشته باشد. کسب رتبه با این روش برای شما هیچ مزیتی نخواهد داشت و گوگل شما را جریمه خواهد کرد. با استفاده از این روش، حتی کاربرانی که قرار بوده مشتری شما شوند هم از شما فرار خواهند کرد. مدیران وب انواع روشهای کلاه سیاه برای رتبهبندی را پیدا میکنند. این کار بی فایده و بدون استراتژی و اصول است و نمیتوان رتبه مطلوب را دریافت نمود با این تکنیک. از دیگر روشهای سئو کلاه سیاه استفاده از متن و پیوندهای نامرئی در داخل مقالات و نوشتههای سایت است.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا