سئو وردپرس چیست؟

مطالعه و پیاده سازی این نکات به شما در افزایش رتبه در گوگل کمک خواهد کرد. در این راهنما به جنبههای مختلف سئو وردپرس از جمله نکات تکنیکال، نکات محتوایی، افزایش سرعت سایت وردپرسی و پیکربندی افزونههای سئو وردپرس خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب است که امروزه بیش از ۴۰ درصد از وبسایتهای روی اینترنت از این سیستم استفاده میکنند. بسیاری از وبسایتهای معروف نظیر نیویورکر، مجله تایم، بی بی سی آمریکا، ادوبی بلاگ، والت دیزنی و مرسدس بنز از وردپرس استفاده میکنند. حتی سایت کاخ سفید امریکا نیز همچنان از وردپرس استفاده میکند. از بین وبسایتهای معروف ایرانی نیز بسیاری از خبرگزاری های و سایتهای محتوا محور نظیر سایت تجارت نیوز، سایت چطور، سایت متمم و مجله دیجی کالا از این سیستم استفاده میکنند. این سیستم مدیریت محتوا در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و خیلی زود توانست توجه کاربران و توسعه دهندگان وب را به خود جلب کند. امروزه وردپرس سهم ۶۰ درصدی از بازار سیستمهای مدیریت محتوا را در اختیار دارد.

از وردپرس همچنین به عنوان یک راهکار برای فروش اینترنتی نیز میتوان استفاده کرد. کاربری آسان: شما بدون نیاز به دانش برنامه نویسی میتوانید یک سایت وردپرسی بسازید. سازگاری و انطباق پذیری بالا: با وجود هزاران پوسته و صدها افزونه وردپرس شما میتوانید سایت وردپرسی را مطابق نیازهای خود شخصی سازی کنید. جامعه کاربری گسترده: وردپرس یک نرم افزار متن باز است و هزاران سایت و تالار گفتگو وجود دارد که شما میتوانید از طریق آنها با سایر کاربران در ارتباط باشید و دانش خود را به اشتراک بگذارید. سیستم مدیریت محتوای انتخاب شده توسط شما مشخص کننده موفقیت شما در صفحات جستجو نخواهد بود. وردپرس یک سلاح جادویی نیست و نمیتواند به تنهایی جایگزین یک استراتژی سئوی موثر باشد. شما باید همچنان برای بهبود سئو سایت وردپرسی خود تلاش کنید. سادگی سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما کمک میکند زمان زیادی را در تولید و انتشار محتوا صرفه جویی کنید و بسیاری از نیازمندیهای سئو بصورت پیشفرض در وردپرس رعایت شده است.

بخش بزرگی از سئو مربوط به مباحث تکنیکال میشود اما زیبایی وردپرس در امکان بهبود جنبههای مختلف سئو تکنیکال حتی برای کاربران با دانش فنی کم است. در زیر یک لیست کامل و جامع از همه نکاتی که برای افزایش رتبه و سئو سایت وردپرسی رعایت شود ارائه شده است. بسیاری از موارد ارائه شده بطور کلی در همه سایتها فارغ از اینکه به چه نحوی توسعه داده شدهاند باید رعایت شوند. موارد ذکر شده در بالا را در انتخاب هاست خود مد نظر داشته باشید. استفاده از هاستهای اشتراکی ارزان و بی کیفیت میتواند تمام زحمات شما برای تولید محتوا و سئو را به باد دهد پس بهتر است حداقل در این زمینه صرفهجویی نکنید. موقعیت مکانی سرور هاست را نزدیک به کاربرانتان انتخاب کنید و قبل از اقدام به خرید حتما از اینکه هاست شما HTTP/2 را پشتیبانی کند اطمینان حاصل کنید. پشتیبانی از HTTP/2 تاثیر بسزایی در بارگذاری سریعتر سایت شما خواهد داشت.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا