سئو سایت – سئو و بهینه سازی سایت

امروزه با گسترش روز افزون وب سایت ها و شبکه های اجتماعی جدید ، نیاز کاربران استفاده کننده ازین رسانه ها برای دریافت اطلاع جدید بیشتر میشود . وب سایت ها و پلتفرم های مختلف با توجه به نوع کارکرد و فعالیت خود نیازمند اطلاعات و داده های مناسب برای ارائه به کاربران خود میباشد . به اطلاعات منتشر شده در این وب سایت ها و رسانه ها ، محتوا و به فرایند تولید ، تدوین و انتشار این اطلاعات ، “تولید محتوا” گفته میشود . اولین چیزی که با شنیدن نام محتوا به ذهن خطور میکند به احتمال زیاد تولید محتوا است. و اولین عبارتی که پس از شنیدن تولید محتوا در ذهن ما نقش میبندد تولید محتوا از نوع متن و نوشته است. آیا واقعاً همینطور است و محتوا صرفاً به تولید و تولید نیز صرفاً به محتوای متنی ختم میشود؟ در پاسخ به سؤال اول باید گفت که قطعا اینطور نیست و توصیه میکنیم قبل از مطالعه این بخش، راندآپ بخش استراتژی محتوا را ملاحظه بفرمایید و سپس این مطلب را ادامه دهید؛ زیرا ممکن است به این نتیجه برسید که در استراتژی محتوای شما نیازی به تولید توسط خودتان نیست و میتوانید با برونسپاری، استراتژی خود را پیادهسازی کنید. پس تولید محتوا همه چیز نیست و حتی ممکن است در استراتژی محتوا وجود نداشته باشد. اما اگر وجود داشت چه؟

اگر قرار باشد خودتان تولید محتوا کنید چه؟ در ادامه این مطلب از ابتدا در رابطه با اهمیت تولید محتوا، سپس انواع قالبها و فرمتهای محتوا و در نهایت دستورالعملی برای تولید محتوا را خواهید یافت. که در فلوچارت مقابل این مراحل به صورت خلاصه آورده شدهاست. آوینا کائوشیک در پاسخ سؤال محتوا چیست ؟ بیان میکند: «محتوا هر چیزی است که به زندگی خواننده ارزشی میافزاید. برخی دیگر محتوا را چنین تعریف میکنند: “محتوا ارائه اطلاعات با یک هدف خاص به مخاطبان از طریق یک کانال و در یک فرم خاص است”. که هرکدام از این قالبها کارکردهای خاص خود را دارند اما موضوع مهم افزایش تقاضای بازار برای محتوای ویدئویی است که به همین جهت توجه ویژهای میطلبد. و به نوعی میتوان گفت محتوای ویدئویی آینده بازاریابی محتوا است. فرمتهایی که تعداد آنها بالغ بر 40 میباشد که برخی از آنها برای همهی قالب ها و برخی برای تنها یک قالب کاربرد دارند. 1) در ابتدا باید مطالب اولیه وبسایت شما کامل باشد، درباره ما، تماس با ما، قوانین و مقررات و توضیحات محصول صفحات اولیهای هستند که اگر فکری به حالشان نکرده باشید مخاطب، از شما خرید نخواهد کرد.

2) حال نوبت مطالب بلاگ است مطالب سئو محور که هدف اصلیشان دیده شدن در صفحات اولیه گوگل و جذب مخاطب از طریق کلیک بر روی آنها است. 3) از اول میخواستید مقالات تالیفی تولید کنید؟ میخواستید با مخاطب تعامل داشته باشید؟ الان وقت این کار است زیرا مخاطب وارد وبسایت شما شده است و باید از این طریق اعتماد او را جلب کنید. 4) حال وقت تبلیغ است، تبلیغ محتوا و محصولاتتان! اکنون میتوانید از روشهای مختلفی مانند شبکه های اجتماعی ، تبلیغات کلیکی ، رپورتاژ و راههای بسیار دیگری برای معرفی و تبلیغ استفاده کنید. و اما فاجعه کجا رخ میدهد؟ فاجعه زمانی است که شما قبل از تکمیل مراحل 1 و 2 و 3 سراغ مرحله آخر یعنی تبلیغات بروید! اولین چیزی که با شنیدن نام محتوا به ذهن خطور میکند به احتمال زیاد تولید محتوا است. و اولین عبارتی که پس از شنیدن تولید محتوا در ذهن ما نقش میبندد تولید محتوا از نوع متن و نوشته است.

آیا واقعاً همینطور است و محتوا صرفاً به تولید محتوا محدود میشود؟ و اما سؤال بعدی این است: آیا تولید صرفاً به محتوای متنی ختم میشود؟ پاسخ به این سؤال نیز قطعا خیر است زیرا محتوای متنی یکی از 4قالب اصلی تولید محتوا است و صوت، ویدئو و تصویر نیز دیگر قالبهای تولید محتوا محسوب میشوند. چه ایدههایی را منتشر میکنید؟ اطلاعات، ترکیبی از مهمترین ایدههایی است که مخاطب باید آنها را بداند. نیاز به دانستن جزئیات کلیدی (شواهد، توضیحات و نمونهها) که از آن ایدهها پشتیبانی میکنند. چرا این کار را انجام میدهید؟ میخواهید مخاطبان به چه چیزی فکر کنند؟ چه احساسی داشته باشند؟ چه کاری انجام دهند؟ محتوا زمانی بسیار موفق است که شما آن را برای رسیدن به یک هدف خاص طراحی کنید و با تمام منابع خود بر روی آن هدف خاص متمرکز شوید. برای این محتوا مخاطب هدف شما چه کسی است؟ بسیاری از مواقع، کسبوکارها و برندها بدون شناخت نیاز مخاطب و توجه به او، محتوا تولید میکنند.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا