سئو سایت : افزایش رتبه سایت و سئو بصورت تضمینی

البته باید توجه داشته باشید که سئو کلاه سفید (سئو گوگل) فرآیندی زمان بر است. ما در ۷ گام فرآیند بهینه سازی سایت شما را انجام خواهد داد. در گام نخست طی جلسات منظم با کارفرما، خواسته های کارفرما از اجرای سفارش پروژه سئو مشخص می شود. در این مرحله با استفاده از ابزارهای سئو، وب سایت شما را از نظر پارامترهای فنی مورد بررسی قرار می دهیم. هدف از انجام این مرحله بررسی سلامت زیرساخت سئوی سایت است. انتخاب کلمه کلیدی مناسب از مهمترین و اساسی ترین گام ها در پروژه های بهینه سازی است. بهتر است با یک مثال این بخش رو ادامه دهیم. فرض کنید شما می خواهید به کلاس طراحی سایت با وردپرس بروید. برای پیدا کردن کلاس مورد نظرتان چه عباراتی را جستجو می کنید؟ سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که جامعه هدف شما با چه عباراتی به جستجو کالا و خدمات شما می پردازند؟ ما براساس نیازسنجی انجام شده در مرحله اول و با استفاده از ابزارهای تحلیلی سئو، لیست کلمات کلیدی مرتبط با صنعت شما را مشخص می کنیم.

در این مرحله با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده به بهینه سازی ساختار و معماری سایت می پردازیم. سایتی که معماری خوبی نداشته باشد در صفحه نتایج موتورهای جستجو نیز جایگاه خوبی را به دست نخواهد آورد. کلید طلایی کار اینجاست. تولید محتوای سئو شده و همچنین بهینه سازی مطالب موجود در سایت براساس کلمات کلیدی مشخص باعث رشد افزایش بازدید سایت خواهد شد. امروزه توجه اصلی موتورهای جستجو به تولید و انتشار محتوای منحصربفرد و کاربردی است. در واقع سایتی که اصول سئو در تولید محتوای آن رعایت شده باشد شانس بیشتری در کسب رتبه های بالا خواهد داشت. اگر وب سایت شما محتوای خوبی ندارد، چرا گوگل باید آن را به کاربران نمایش دهد؟ تیم تولید محتوای سئوکنسول با توجه به کلمات کلیدی استخراج شده به تولید محتوا و اصلاح محتوای شما میپردازد. فعالیت های سئوی خارجی جزء جدایی نشدنی هر پروژه سئوی استانداری است. به صورت خلاصه سئوی خارجی باعث افزایش ترافیک، افزایش رتبه سایت و تثبیت جایگاه سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو می شود. به این نکته توجه داشته باشید، سئو خارجی تنها محدود به درج رپورتاژ و بک لینک سازی نمی شود. این بخش از سئو بسیار گسترده است و بنا به حوزه فعالیت سایت شما، استراتژی های مختلفی برای OFF-Page SEO باید طراحی شود. یکی از بخش های اصلی در تمام انواع پروژه های سئو، آنالیز و بررسی کارهای انجام شده است. این کار به صورت مداوم و درباره های زمانی کاملا مشخص بر روی سایت انجام می شود تا همراستا بودن نتایج حاصله با KPI های اصلی مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد.

نمایش سوالات متداول در نتایج جستجو گوگل مدتی است که برای جستجوی فارسی فعال شده است. استفاده از این ویژگی باعث میشود تا اقدام به نمایش پرسش و پاسخ در نتایج جستجو کرده و پاسخ پرسشهای متداولی که مشتریان بیشتر از شما در خصوص خدمات و محصولات میپرسند درج کنید. داده ساختار یافته FAQ چیست؟ دادههای ساختار یافته، schema markup یا ریچ اسنیپتها سبب میشوند تا از طریق قرار دادن کدهای json-ld در سورس صفحات بتوانید اطلاعات دقیقتری از محتوای یک صفحه به موتور جستجو بدهید. به عنوان مثال یک سایت آشپزی را در نظر بگیرید. در حالت عادی همه سایتهای آشپزی مثل سایر صفحات لینک صفحه، عنوان صفحه و توضیحات متا را در نتایج نمایش میدهند. اما گوگل ابزارهای مختلفی را برای این سایتها در اختیار قرار داده تا قادر باشند اطلاعات دیگری همچون دستور پخت، تصویر غذا، مواد لازم و اطلاعات دیگری را هم مشابه تصویر زیر نمایش دهند. این دادهها شامل انواع مختلفی هستند که میتوانند برای سایتهای مختلفی استفاده شوند.

از نمونه آنها میتوان به سایتهای زیر اشاره کرد. نیز یکی از این موارد است که برای سوالات متداول مورد استفاده قرار میگیرد و میتوانید پرسش بیشترین سوالاتی که کاربران و مشتریان در خصوص سایت شما دارند را در صفحات درج کنید تا در نتایج گوگل نمایش داده شود. در ادامه این مقاله میخواهم به نحوه افزودن داده ساختار یافته faq در سایت بپردازم که به سه روش میتوانید نمایش سوالات و جواب را در نتایج جستجوی گوگل برای سایت خود فعال کرده و نرخ کلیک بیشتری بگیرید. چرا باید از FAQ rich snippet استفاده کنیم؟ موتور جستجوی گوگل روز به روز هوشمندتر شده و ابزارهای مختلفی را در اختیار قرار میدهد تا کاربران بتوانند در زمان بسیار کوتاهی پاسخ پرسشهای خود را دریافت کنند. شاید در ظاهر شما گوگل را فقط یک موتور جستجو ببینید که کلماتی را وارد کرده و سپس نتایج از سایتهای مختلف را میبینید. اما باید بدانید که در بطن همین کادر جستجو ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد که برخی اطلاعات مهم را میتوان بدون اینکه وارد سایت مقصد شد به دست آورد.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا