سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال چیست؟ و چرا تکنیکال سئو مهم است؟ چه مواردی را باید در تکنیکال سئو رعایت کنیم؟ تکنیکال سئو ه معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با هدف اینکه خزنده های گوگل به راحتی بتوانند تمام صفحات و برگه ها و محتوای سایت شما را ایندکس کنند. چرا سئو تکنیکال مهم است؟ شما میتوانید بهترین سایت با بهترین مطالب را داشته باشید. اما اگر از لحاظ تکنیکال سئو و معماری سایت شما مشکلی وجود داشته باشد شما به راحتی نمی توانید در موتورهای جستجو رتبه ای کسب کنید. در ابتدایی ترین سطح، موتورهای جستجو باید بتوانند صفحات و برگه های موجود در سایت شما را به راحتی پیدا کرده و آنها را ایندکس کند. حتی اگر خزنده گوگل تمامی برگه ها و محتوای شما را ایندکس کند، به معنی این نیست که کار شما تمام شده است و نیاز به کار دیگه ای نیست. برای اینکار باید تکنیکال سئو را که شامل سرعت بالای لود سایت، بهینه سازی برای موبایل، استفاده از پروتکل ssl، ساخت سایت مپ، و …

می شود را در وبسایت خود رعایت کنید. البته به این معنی نیست که شما با رعایت کردن فقط تکنیکال سئو در نتایج گوگل رتبه بالاتری را کسب کنید. شما باید در کنار تکنیکال سئو بتوایند مطالب مفیدی را منتشر کنید. بهتون پیشنهاد میکنیم مقاله تولید محتوا با کیفیت چگونه است را مطالعه کنید. اما هر چه بتوانید دسترسی موتورهای جستجو به مطالب سایت را آسان تر کنید شانس بیشتری برای گرفتن رتبه های بالاتر نصیبتان می شود. موتورهای جستجو مانند گوگل ترجیح می دهند بیشتر وب سایت هایی را در نتایج جستجو نمایش دهند، که یکسری از موارد خاص فنی را در وب سایت خود مانند استفاده از پروتکل ssl، بارگزاری سریع، ریسپانسیو بودن سایت و … را که جزء سئو فنی است رعایت کرده باشند. در سال 2014 گوگل اعلام کرد که می خواهد ssl را بروی تمامی وبسایت ها مشاهده کند. و وبسایت هایی که دارای ssl هستند به وب سایت هایی که ssl ندارند ارجحیت دارند و در نتایج نمایش داده می شود.

بنابراین توصیه می شود از ssl بروی سایت خود استفاده کنید. البته ssl های رایگان زیادی وجود دارد که میتوانید از آنا هم استفاده کنید. همچنین بیشتر هاستینگ ها ssl رایگان را ارائه می دهند که بعد از خرید اگر درخواست ثبت کنید sslبرای شما فعال می کنند. سایت باید ریسپانسیو باشد تا در همه نوع صفحه نمایشی به درستی نمایش داده شود. اینکه ریسپانسیو بودن سایت یک سیگنال مهم برای گوگل است شکی نیست. و گوگل با معرفی Mobile index first برای ایندکس کردن محتوا نشان از مهم بودن این اصل دارد. بنابراین منطقی است که مطمئن شوید سایت شما ریسپانسیو بود و به بهترین شکل ممکن برای کاربران موبایل، تبلت و دسکتاپ نمایش داده می شود. یکی دیگر از موارد برای تکنیکال سئو سرعت سایت است. موتورهای جستجو سایت هایی را که سریع بارگزاری می شوند را ترجیح می دهد. سرعت سایت بعنوان یک سیگنال مهم در رتبه بندی در نظر گرفته می شود. از هاستینگ های معتبر هاست خریداری کنید که سرعت بالایی دارند و کاربران راضی هستند.

کدهای اضافی http را به حداقل برسانید و یا آنها را فشرده کنید. استفاده از اسکریپت ها و افزونه ها را به حداقل برسانید. استایل ها css را فشرده کنید و در صورت امکان به جای استفاده از css بصورت درون خطی از یک css خارجی استفاده کنید. حجم عکس ها را کاهش دهید. GZIP را روی سایت خود فعال کنید. با استفاده از افزونه های بهینه سازی کدهای css، JavaScript، Html را مینیفای کنید. محتوای تکراری هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو می تواند گیج کننده باشد. شما نباید محتوای تکراری در سایت خود داشته باشید در صورت داشتن باید آنها را اصلاح کنید و یا در صورت نیاز می توانید از تگ کنونیال استفاده کنید و محتوای اصلی را به گوگل معرفی کنید. نقشه سایت یا XML Sitemap فایلی است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا خزنده های گوگل به راحتی بتوانند محتوای سایت شما ار ایندکس کنند.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا