روش های Black Hat Seo که هرگز نباید بیاموزید

سئو کلاه سیاه شامل تکنیک های پرخطری است که همگی بر خلاف قوانین گوگل هستند و معمولاً بر رشد سریع وب سایت در نتایج گوگل تمرکز دارند و میزان رضایت کاربران در آنها اهمیتی ندارد. در گذشته تکنیک های سئو کلاه سیاه تاثیرات خوبی در روند رتبه گرفتن وب سایت ها داشتند و به نوعی با فریب دادن موتورهای جستجو سعی می کردند موقعیت خوبی در نتایج به دست بیاورند. استفاده از تکنیک های درست و کاربردی برای رتبه گرفتن و به دست آوردن ترافیک ارگانیک ممکن است کار دشواری باشد اما بهترین کاری است که می توان برای ارتقاء یک وب سایت در جستجوی گوگل انجام داد. سئو کلاه سیاه یکی از سه روش اصلی سئو می باشد: سفید، خاکستری و سیاه. تکنیک های سفید و خاکستری در مقاله های دیگر ویکی دمی معرفی شده اند که در صورت تمایل می توانید قبل از خواندن این مقاله راهنمای جامع سئو کلاه خاکستری را مطالعه کنید. ما در زیر اصلی ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه که هرگز نباید از آنها استفاده کنید را به شما توضیح میدهیم.

این تکنیک های به شدت خطرناک هستند پس لطفا روی هیچ سایتی آنها را تست نکنید. در حالت کلی بهینه سازی یک وب سایت تاثیر مطلوبی در رتبه گرفتن سایت دارد اما زیاده روی در آن باعث می شود که تاثیر معکوسی داشته و باعث از بین رفتن جایگاه وب سایت در گوگل شود. بمباران کلمات کلیدی یا Keyword stuffing یکی از تکنیک های قدیمی است که زمانی در گذشته تاثیرگذار بوده اما در حال حاضر به یکی از روش های گوگل برای شناسایی سایت های اسپم تبدیل شده است. در این تکنیک از تکرار مداوم یک یا چند عبارت و مشتقات و هم خانواده های آن برای کسب رتبه استفاده می شود. به جای استفاده از چنین روش اشتباهی بهتر است محتوای با کیفیتی که بر روی چند کلمه کلیدی خاص تمرکز دارد، تولید کنید. می توانید تصور کنید در حال گفتگو با کابران وب سایت خود هستید و از عباراتی استفاده کنید که در یک مکالمه حضوری به کار می برید.

تکنیک های بهینه سازی های بی رویه با بهینه سازی بیش از حد متن جایگزین یا alt ادامه می یابد. برای اینکه بتوانید تصویر خاصی را برای گوگل توصیف کنید باید از متن جایگزین استفاده کنید و بخاطر داشته باشید که این متن جایگزین برای گوگل اهمیت زیادی دارد. گوگل این متن را ایندکس می کند و وقتی کاربری موضوع مرتبط با این متن را جستجو می کند تصویر موردنظر به او نمایش داده می شود. اگر بجای نوشتن یک متن متناسب از بمباران کلمات کلیدی استفاده کنید حتی با اینکه در ظاهر دیده نمی شوند اما تاثیر مخربی در سایت شما خواهند داشت و ممکن است گوگل سایت شما را جریمه کند. به بیان ساده تر افزودن تصویر به یک محتوا باعث می شود که محتوای موردنظر به راحتی قابل درک باشد و این تصاویر برای معرفی به گوگل نیاز به متن جایگزین دارند. بهتر است از این متن به درستی استفاده -و نه سوء استفاده- کنید! انکرتکست هایی که به صفحات داخلی وب سایت شما لینک می شوند نباید فقط جنبه تبلیغاتی داشته باشند و هدف از ایجاد آنها نباید صرفاً سئو و گرفتن رتبه باشد.

استفاده از انکرتکست های حاوی کلمات کلیدی برای لینک های داخلی به وضوح نشان دهنده بهینه سازی بیش از حد است و دقیقا شبیه به این است که به جای یک چهره خوشرو فقط یک لبخند کاملاً مصنوعی داشته باشید. واقعیت این است که به کارگیری تکنیک های سئوی کلاه سیاه می تواند در کوتاه مدت وضعیت سئو یک وب سایت را بهبود بخشد اما پس از گذشت مدتی معمولاً این وب سایت ها ریزش ناگهانی دارند. نمودار بالا وضعیت رتبه وب سایتی که بر روی رضایت کاربران تمرکز کرده است را نشان می دهد که چطور توانسته به مرور جایگاه خوبی در نتایج جستجو کسب کند. استفاده از کلمات کلیدی پرکاربرد که در گوگل جستجو می شوند اما به کسب وکار موردنظر شما مرتبط نیستند در واقع یکی از ترفندهای سئوی کلاه سیاه است. این تکنیک هم در گذشته تاثیر خوبی در سئوی سایت ها داشته اما در حال حاضر گوگل می تواند آنها را شناسایی کند و وب سایت را جریمه کند.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا