دوره جامع سئو – رودمپ آموزش کامل سئو

جالبه بدونید به خاطر همین پشتکار و تلاشی که برای گرفتن پروژه داشتم کارفرما من رو به چند نفر از دوستاش معرفی کرد تا براشون سئو انجام بدم! تا اینجا شانس با من یار بود… تقریبا 45 روزی از وقتی که من پروژه ها رو گرفته بودم میگذشت و با اینکه کلی کلاس رفته بودم و آموزش دیده بودم اما واقعا سردرگم شده و بین صدها کار مختلف گیر کرده بودم و نمیدونستم کجای مسیر هستم، چقدر درست اومدم، چقدر از مسیر مونده… چه کارهای پیش رو دارم و کلی سوال دیگه… هیچ برنامه یا نقشه و استراتژی خاصی نداشتم… نمیدونستم کدوم کارها رو باید اول انجام بدم و کدوم یکی از کارها رو عقب بندازم… خلاصه هر آموزشی رو از هر جای میخوندم یا میخریدم رو اجرا میکردم اما نتیجه نمیگیرفت. دیگه کلافه و کاملا نا امید شده بودم… بعد از 6 ماه 2 تا از پروژه ها شکست خوردن چون هیچ یک از کلمات حتی به صفحه اول هم نزدیک نشده بود و اون یکی سایتی هم که اومده بود صفحه اول چند هفته بعد کلا اسپم شد.

من کلی ضرر کردم، حالم گرفته بود خیلی شرایط سختی داشتم هر راه حل و روشی که بود تست کرده بودم اما نمیدونم چرا نتیجه نگرفتم… دیگه با خودم گفتم این کار من نیست… دوباره تصمیم گرفتم از نو شروع کنم ولی این بار روی خودم و دانشی که بهش نیاز داشتم سرمایه گذاری کنم تا چیزهای دیگه! برای بهبود تخصصم هزاران دلار صرف خرید دوره های متخصصین سئو بزرگی مثل … ………. کردم. البته از انجام این کار واقعا خوشحالم چون چیزهایی که یادگرفتم بیشتر از یک دانش سئو بود و در واقع تجربیات و سالها آزمون و خطای افرادی بود که جزو 5 نفر اول دنیا در زمینه سئو هستند. اگر خودم میخواستم کل این دانش رو یاد بگیرم به احتمال زیاد باید به تبت سفر میکردم و تا سن میانسالی در یک معبد در آرامش و سکوت مشغول تست و خطاهای سئو میشدم تا اینکه به این دانش برسم یا شایدم نرسم… اما صرفا انجام این کارها باعث نشد متد های سئو من منحصر به فرد باشه و نتیجه بگیره…

من شکست های متعددی که هزینه های بسیار زیادی نیز برام داشت رو دوباره تجربه کردم. تا اینکه رازی رو فهمیدم… من کلی زمان آزاد داشتم تا سایت های حرفه ای و پر بازدید ایران و دنیا رو چک کنم تا ببینم پربازدیدترین سایت های دنیا چه کارهایی رو انجام میدن که همیشه بهترین نتایج رو کسب میکردند. چیزی که متوجه شدم این بود که شرایط سئو در ایران به دلیل متفاوت بودن فضای اینترنت، نوع متفاوت رقابت، همکاری نکردن سایت ها با هم و… نیازمند یک استراتژی متفاوت و داشتن برنامه منظم و ترکیبی است. و بعد بر اساس کلی المان دیگه و دانشی که کسب کرده بودم، برنامه گام به گامی نوشتم که یک نقشه راه گنج کامل بود… من از نقطه 0 تا 100 سئو یک سایت برنامه کامل و گام به گام داشتم! فقط کافی بود قدم به قدم اجراش کنم تا نتیجه بگیرم… پس شروع کردم پروژهها رو بر اساس همین نقشه راه سئو جلو بردم.

نمایش سوالات متداول در نتایج جستجو گوگل مدتی است که برای جستجوی فارسی فعال شده است. استفاده از این ویژگی باعث میشود تا اقدام به نمایش پرسش و پاسخ در نتایج جستجو کرده و پاسخ پرسشهای متداولی که مشتریان بیشتر از شما در خصوص خدمات و محصولات میپرسند درج کنید. داده ساختار یافته FAQ چیست؟ دادههای ساختار یافته، schema markup یا ریچ اسنیپتها سبب میشوند تا از طریق قرار دادن کدهای json-ld در سورس صفحات بتوانید اطلاعات دقیقتری از محتوای یک صفحه به موتور جستجو بدهید. به عنوان مثال یک سایت آشپزی را در نظر بگیرید. در حالت عادی همه سایتهای آشپزی مثل سایر صفحات لینک صفحه، عنوان صفحه و توضیحات متا را در نتایج نمایش میدهند. اما گوگل ابزارهای مختلفی را برای این سایتها در اختیار قرار داده تا قادر باشند اطلاعات دیگری همچون دستور پخت، تصویر غذا، مواد لازم و اطلاعات دیگری را هم مشابه تصویر زیر نمایش دهند. این دادهها شامل انواع مختلفی هستند که میتوانند برای سایتهای مختلفی استفاده شوند.

از نمونه آنها میتوان به سایتهای زیر اشاره کرد. نیز یکی از این موارد است که برای سوالات متداول مورد استفاده قرار میگیرد و میتوانید پرسش بیشترین سوالاتی که کاربران و مشتریان در خصوص سایت شما دارند را در صفحات درج کنید تا در نتایج گوگل نمایش داده شود. در ادامه این مقاله میخواهم به نحوه افزودن داده ساختار یافته faq در سایت بپردازم که به سه روش میتوانید نمایش سوالات و جواب را در نتایج جستجوی گوگل برای سایت خود فعال کرده و نرخ کلیک بیشتری بگیرید. چرا باید از FAQ rich snippet استفاده کنیم؟ موتور جستجوی گوگل روز به روز هوشمندتر شده و ابزارهای مختلفی را در اختیار قرار میدهد تا کاربران بتوانند در زمان بسیار کوتاهی پاسخ پرسشهای خود را دریافت کنند. شاید در ظاهر شما گوگل را فقط یک موتور جستجو ببینید که کلماتی را وارد کرده و سپس نتایج از سایتهای مختلف را میبینید. اما باید بدانید که در بطن همین کادر جستجو ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد که برخی اطلاعات مهم را میتوان بدون اینکه وارد سایت مقصد شد به دست آورد. Content has been generated with the help of .

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا