بک لینک چیست و چه اهمیتی در سئو سایت دارد؟

بک لینک ها لینک های ورودی به یک سایت هستند و هنگامی که یک وب سایت به وب سایت دیگر پیوند میخورد، ایجاد میشوند. یعنی زمانی که از سایت خود به سایت دیگر لینک می دهید، سایت مقابل از سایت شما Backlink دریافت کرده است. بک لینکها به دلیل بهبود رتبه سایت در گوگل، موجب اعتبار یک وب سایت میشوند که این مساله در سئو سایت بسیار اهمیت دارد. در حقیقت، اگر تعداد زیادی از سایتها به یک سایت لینک دهند یا در اصل به آن سایت بک لینک دهند، موتورهای جستجو نتیجه میگیرند که آن سایت مفید و سودمند است. در نتیجه هر چقدر که یک سایت بتواند تعداد بک لینکهای بیشتری به دست آورد، در رتبهبندی سایتها از جایگاه بهتری برخوردار می شود. موتور جستجوی گوگل همواره تلاش می کند به کاربران خود بهترین نتایج جستجو را ارائه دهد، به همین دلیل به رتبهبندی سایتها میپردازد. سایت هایی که بک لینک طبیعی، زیادی دارند و همچنین به صورت مرتب و منظم در سایت خود محتوای جدید قرار می دهند، رتبه خوبی دارند.

چه عواملی در کیفیت بک لینک موثر هستند؟ کلمه یا کلماتی کلیدی است که به یک صفحه دیگر لینک دهی میشود. این فاکتور توسط کمپانی Moz ایجاد شده است. از عوامل تأثیرگذار در تعیین اعتبار دامنه میتوان به این موارد اشاره کرد: سن دامنه، تعداد لینکهای ورودی، کیفیت پیوندها، فعالیت سایت در شبکههای اجتماعی و.. در افزایش یا کاهش این فاکتور دخیل هستند. این امتیاز میتواند در مشخص کردن کیفیت یک لینک دخیل باشد. اعتبار صفحه همانند دامین اتوریتی توسط کمپانی ماز ارائه میشود که در مورد لینکهای ورودی٬ کیفیت آنها و اعتبار کلی همان صفحه مشخص میگردد. اگر سایت شما به زبان پارسی است، بهتر است بک لینک های دریافتی از سایت های باشد که از دامنه ir استفاده میکنند. زیرا سبب افزایش شانس شما برای دریافت رتبه بالاتر در نتایج جستجوی ایران میشود. اما امکان دارد باعث افزایش رتبه سایت شما در نتایج جستجوی بینالمللی نشود. گوگل برای شناسایی لینک های طبیعی از غیرطبیعی از روش های مختلفی استفاده میکند.

اما در کل تعداد لینک های خروجی از صفحهای از آن لینک میگیرید نباید خیلی زیاد باشد و باید نسبت آن با محتوای موجود حفظ شده باشد. چرا بک لینک سازی دشوار است؟ یک دهه قبل بک لینک سازی کار نسبتاً آسانی بود. تنها کافی بود که مقداری پول در شرکت های مزرعه لینک خرج می کردید. یا اینکه چندین وب سایت متعلق به خود ایجاد کرده و آنها را به هم لینک می دادید. تنها چند ساعت کار یا مقداری پول منجر به نمایش سایت شما در صفحه اول گوگل میشد. اگر لینک سازی آسان باشد هر کسی قادر به انجام آن بوده و همه نیز به آن عادت می کنند. اما امروزه بک لینک سازی کار دشواریست. اما با استفاده از ابزارهای صحیح و داشتن مهارت کافی میتوانید از جمله معدود افرادی باشید که از پتانسیل بک لینک سازی بهره می برید. پیش از آنکه در خصوص تأثیر بک لینک در سئو صحبت کنیم، بهتر است بدانید که اهمیت بک لینک در سالهای گذشته دستخوش تغییراتی شده است. اجازه بدهید بررسی کنیم که چرا ایجاد بک لینک برای وبسایتتان حائز اهمیت است؟ بک لینک به شما کمک میکند تا جایگاه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشد و موجب افزایش بازدید سایت خواهد شد. اگر محتوایی از وبسایت شما با متن Anchor مناسب در سایت دیگری لینک شود، آن محتوا به سرعت در موتورهای جستجو افزایش رتبه خواهد داشت. بهتر است تمرکزتان را بر روی بهبود رتبه کلمات کلیدی و صفحات داخلی وبسایت قرار دهید تا صفحه اصلی. بک لینکها سرعت جستجو و رسیدن رباتها و خزندههای موتورهای جستجو را به سایت شما افزایش میدهند. از همین رو به منظور تسریع در ایندکس شدن محتویات سایت شما استفاده از Backlink مناسب، بسیار توصیه میشود.

در اینجا فواید رپورتاژ آگهی و روش صحیح سفارش رپورتاژ آگهی را خواهید خواند. همچنین می توانید جهت سفارش رپورتاژ اگهی در سایت تالاب از طریق لینک های موجود در این مطالب یا قسمت تبلیغات اقدام به سفارش رپورتاژ آگهی نمایید. در مجموعه تالاب با در نظر گرفتن سئو حرفه ای و موارد ریز مهم در رپورتاژ آگهی سفارش پذیرفته میشود. اگر میخواهید رپورتاژ آگهی بدهید اول با ما مشورت نمایید. ما آماده پاسخگویی سوالات شما هستیم… رپورتاژ دقیقا چه معنایی دارد؟ رپورتاژ آگهی یک قالب و شکل چاپی بخصوص است که یک شرکت برای بازاریابی و انتقال پیام برند و محصولات خودش بهصورت بیطرف برای ان هزینه میکند. رپورتاژ آگهی اصولا مزایای تبلیغات چاپی سنتی را با مقالات ویژه ای که توسط یک گزارشگر خبری نوشته میشود را ترکیب میکند. داستان های ویژه اغلب بـه ویژگی های بیشتر و خاص تری در مورد شرکت یا محصولات شما بـه نسبت تبلیغات سنتی میپردازد. با این وجود شما نسبت بـه مواردی که بـه چاپ میرسد نظارت کمتری دارید.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا