بک لینک چیست – سئو, سئو سایت

به طور پیش فرض لینک ها Dofollow محسوب میشود مگر اینکه در کد HTML آن از ویژگی Nofollow استفاده شده باشد. در این زمان است که ربات گوگل وقتی یک بک لینک نوفالو را میبیند ارزشی را برای صفحه در نظر نمیگیرد. و اعتباری به آن صفحه نمیدهد. در سال 1990 مفهوم پیج رنک گوگل معرفی شد و با معرفی آن تعداد بک لینک های یک وب سایت تاثیر چشم گیری روی رتبه بندی آن وب سایت در نتایج گوگل داشت. همچنین زیاد شدن بک لینک ها نیز باعث شد تا گوگل الگوریتم های خود را نیز آپدیت کند و پیج رنک را کلا حذف کرد تا وابستگی رتبه بندی نتایج به لینک سازی را تا حد امکان کاهش دهد. برای گوگل این موضوع خیلی اهمیت داره که وب سایتی که به ما لینک میدهد مرتبط به سایت ما باشد. زمانیکه گوگل می خواهد وارد سایت ما شود، چون در روزهای نخست وب سایت ما برای گوگل مانند معما می ماند.

با استفاده از اینکه چه سایت هایی به ما لینک دادن و ساختار داخلی سایت ما و بررسی محتوا کرده و زمینه کاری وب سایت ما را متوجه می شود. بنابراین لینک هایی که اول کار به وب سایت خودمون میدهیم خیلی مهم است. برای این کار میتونید از وب سایت های معتبر و شناخته شده ای که در زمینه کاری شما هستند لینک بگیرید تا رتبه و جایگاه مناسبی را برای وب سایت خود در گوگل بدست آورید. و همچنین در بهتر شدن سئو سایت خود موفق تر باشید. شما برای موفقیت در لینکسازی نیاز به انجام اقداماتی دارید که باید در وب سایت خود رعایت نمایید. سرعت بارگزاری وبسایتتان را افزایش دهید و تمامی ایرادهای فنی که در آن وجود دارد را برطرف کنید. شاید خنده دار به نظر برسد اما باید بدانید که اندازه و تحمل کاربران برای بارگزاری یک صفحه از وب سایت به اندازه میزان قدرت حافظه یک ماهی قرمز یعنی ۵ ثانیه میباشد. به همین جهت شما باید با یاری گرفتن از ابزارهایی همچون PageSpeed Insights گوگل، بتوانید وب سایت خود را تا حد زیادی، بهینه کنید. شما همچنین با کمک گرفتن از ابزارهای کاربردی همچون کنسول جستجوی گوگل یا گوگل وبمستر تولز به راحتی میتوانید ایرادات و مشکلات وب سایت خود را مشاهده و برای رفع آنها اقدام نمایید. به هر میزان که سازماندهی ساختار وب سایت شما بهتر باشد به همان میزان، توزیع ارزش بک لینکهای وب سایت بهتر خواهد بود، به همین جهت توصیه میشود ساختار سیلو را جایگزین ساختار سنتی کنید. سیلو را میتوان یکی از مهمترین تکنیک های سئو به حساب آورد که مفهوم آن، گروهبندی محتوای مرتبط است و کاملا منظم و سازماندهی شده است.

شما یک سایت جذاب و زیبا دارید که حاوی محتوای غنی است. اما بازدید کنندگان زمان لازم برای ماندن روی سایت شما را نمی گذارند. این داستان شایع ترین داستانی است که بیشتر مدیران سایت ها بدین وسیله گله مند هستند. وقتی هم که آمار سایت را تجزیه و تحلیل می کنید، مشاهده می کنید که تعداد کسانی که وارد سایت شما می شوند، کم نیست. اما بعد از مدت زمان کمی فوراً سایت شما را ترک می کنند. این اتفاق به این معنی است که آنجا چیزی که به دنبال آن بودند را پیدا نکردند، که اگر چنین اتفاقی بیافتد، با دید اول از نمایی از صفحۀ فرود سایت شما، سریعاً آنجا را ترک می کنند. چرا نمایش صفحه تا این حد مهم است؟ شاخص های مختلفی برای سنجش میزان محبوبیت سایت ما وجود دارد، که یکی از آنها تعداد بازدیدهایی است که از صفحات مختلف سایت ما انجام می گیرد.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا