ایندکس شدن سریع در گوگل چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

ایندکس شدن سریع در گوگل چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟ یکی از مواردی که برای مالکان سایت های مختلف و وب مستر ها اهمیت زیادی دارد، ایندکس گوگل است. واژه ی ایندکس به معنای فهرست بوده و ایندکس گوگل به فهرست در اختیار گوگل گفته می شود. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ایندکس سایت چیست و چرا ایندکس شدن در گوگل تا این حد برای دارندگان سایت اهمیت دارد؟ در این مقاله قرار است به این سوالات پاسخ داده و تاثیر ایندکس شدن در گوگل روی سئو سایت را بررسی کنیم. ایندکس شدن در گوگل به چه معناست؟ برای این که به درستی متوجه شوید که ایندکس سایت چیست، گوگل را حافظه و ذهن خود تصور کنید؛ در این صورت تمام صفحات و مطالب موجود در گوگل، خاطرات شما خواهند بود. شما با یک اشاره ی کوچک می توانید خاطرات خود را به یاد بیاورید و در واقع می توان گفت که این خاطرات در حافظه ی شما ایندکس شده اند.

زمانی که شما یک عبارت را در گوگل سرچ می کنید، در نتایج جستجو سایت هایی که در گوگل ایندکس شده اند را مشاهده خواهید کرد. برای اطمینان از نمایش سایت خود در نتایج جستجوی گوگل، باید ابتدا مطمئن شوید که سایت شما در گوگل ایندکس شده باشد. در صورتی که در ایندکس گوگل قرار نگرفته باشید، محتوای شما هر چقدر هم که خوب باشد در نتایج جستجو نشان داده نخواهد شد. در ادامه نحوه ی کار موتور جستجوی گوگل را به شما معرفی می کنیم که بهتر بتوانید در مورد ایندکس شدن سایت خود اقدام کنید. خریدن یا Crawl: خزنده های گوگل، ربات هایی هستند که تمام صفحات سایت ها را بررسی کرده و به لینک های موجود در این صفحات وارد می شوند. به این ترتیب تمام محتواهای موجود در سایت ها را پیدا خواهند کرد. ایندکس Index: در این قسمت تمام محتواهایی که در قسمت خزیدن پیدا شده بود بررسی شده، و در صورت مناسب بودن در پایگاه داده گوگل ذخیره خواهند شد.

رتبه یا Rank: بعد از اینکه صفحات در گوگل ایندکس شدند، با توجه به کلمات کلیدی و معیار های سئو رتبه بندی خواهند شد. هر بار که کاربر مطلبی را جستجو کند، موتور جستجوی گوگل صفحات مرتبط با آن مطلب را بر اساس رتبه ای که دارند به کاربر نمایش خواهد داد. برای اینکه صفحات شما در گوگل ایندکس شوند، باید سایت خود را طوری طراحی کنید که با تمام معیار های گوگل مطابقت داشته و قوانین ان را به خوبی رعایت کرده باشید. برای مثال ممکن است که شما یک محتوای بی نقص را طراحی کنید اما به هر دلیلی گوگل شما را جریمه کرده باشد، به این ترتیب محتوای شما در نتایج جستجو نشان داده نخواهد شد. همانطور که تا این لحظه متوجه شدید، ایندکس شدن فرایندی است که طی ان، صفحات سایت شما توسط گوگل بررسی شده و محتوای آن ذخیره خواهد شد. در واقع اگر می خواهید که سایت شما در نتایج گوگل نمایش داده شود، باید بدانید که ایندکس سایت چیست و چگونه روی صفحه های وب اعمال می شود.

زیرا تا زمانی که صفحات شما ایندکس نشوند، گوگل حتی از وجود آن ها با خبر نخواهد بود! توجه داشته باشید که سرعت ایندکس شدن صفحات روی رتبه ی سایت در گوگل تاثیر می گذارد. در واقع زمانی که سرعت ایندکس شدن محتوای سایت شما بالاتر باشد، روی سئوی سایت تاثیر گذار بوده و رتبه ی شما در موتور جستجوی گوگل نسبت به سایر رقبا بیشتر خواهد بود. زمان ایندکس شدن مطالب سایت شما با توجه به معیار های مختلف متفاوت است. اما معمولا هر مطلب جدیدی که شما روی سایت قرار می دهید، بعد از 2 الی 6 روز ایندکس خواهد شد. البته باید توجه داشته باشید که ترافیک سایت هم روی زمان ایندکس شدن مطالب تاثیر دارد. یعنی زمان ایندکس شدن در برخی از سایت های پر ترافیک حتی به چند دقیقه هم خواهد رسید. از عوامل دیگری که روی سرعت ایندکس شدن تاثیر می گذارند، تاریخچه وب سایت و همچنین قدرن دامنه ی آن می باشد.

در ادامه راهکار هایی به شما آموزش می دهیم که رعایت آن ها موجب افزایش سرعت ایندکس شدن سایتتان خواهد شد. یکی از موضوعاتی که همیشه ذهن مالکان وب سایت ها را به خود مشغول می کند، قرار گرفتن در نتایج گوگل، و یا بهتر است بگوییم سریع تر قرار گرفتن در نتایج گوگل است. شما باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد لینک صفحات سایت خود را در سایت های دیگر قرار دهید. به این ترتیب خزنده گوگل در هنگام بررسی آن سایت ها، به سایت شما هم وارد شده و آن را ایندکس می کند. بهتر است بین صفحات داخلی سایت خود هم ارتباط برقرار کنید تا کل صفحات شما ایندکس شوند. در غیر اینصورت موتور جستجوی گوگل فقط صفحه ای که توسط خزنده بررسی شده را ایندکس خواهد کرد. البته لینک سازی داخلی هم اهمیت زیادی در سئوی سایت داشته، و خود یک معیار جداگانه برای کاهش سرعت ایندکس شدن سایت به شمار می رود.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا