افزونه Yoast Seo ؛ کاربردها + باورهای غلط در مورد یواست سئو

افزونه های مختلفی برای سئو سایت های وردپرسی وجود دارند اما افزونه yoast seo معروف ترین و البته با کیفیت ترین در بین آنهاست. اغلب وبمستران تازه کار از “یواست سئو” تنها برای سئو محتوا های خودشان استفاده میکنند و از وجود دیگر ابزار های مفید آن بی خبرند. با مطالعه کامل این مقاله به یک متخصص yoast seo تبدیل میشوید! آموزش yoast؛ افزونه yoast seo چیست؟ سایت یواست یکی از بزرگترین و البته معتبر ترین سایت ها در زمینه آموزش سئو سایت است و مقالات این سایت به عنوان یک منبع معتبر در این زمینه استفاده میشود. مهم ترین خدمات سایت یواست، ساخت و ارائه افزونه های سئو است. در بین این 5 افزونه، yoast seo با بیش از 5 میلیون نصب فعال و 26 هزار نظر، به عنوان معروفترین افزونه و شاید یکی از چند افزونه برتر کل مخزن وردپرس شناخته شده. علاوه بر yoast seo افزونه های مهم دیگری برای سئو نیز وجود دارند که یکی از این افزونه ها افزونه سئو وردپرس rank math می باشد .

که در مقاله ای جداگانه به صورت مفصل آن را آموزش دادیم. قبل از اینکه به سراغ نصب افزونه yoast seo برویم، باید یک موضوع مهم را برایتان توضیح دهیم: افزونه یواست، در دو نسخه رایگان و پولی به مخاطبان ارائه میشود. نسخه رایگان دارای قابلیت های مناسبی است که میتواند در سئو سایت به شما کمک کند اما در هر حال نسخه premium و پولی آن قابلیت های بیشتری دارد. آموزش های این مقاله روی نسخه غیر رایگان این افزونه جلو میرود تا بتوانید علاوه بر قسمت های رایگان، با تمامی بخش های حرفه ای این افزونه هم آشنا شوید. قیمت خرید این افزونه از خود سایت یوآست چیزی در حدود 90 دلار (برای استفاده در یک سایت) است اما میتوانید آن را از سایت های فروش افزونه فارسی، با قیمت بسیار کمتر خریداری کنید. برای نصب yoast seo premium (نسخه پولی) کافی است پس از خرید و دانلود آن، به قسمت افزونه ها در سایت مراجعه کنید، به افزودن بروید و در آنجا پس از بارگذاری فایل yoast، افزونه را فعال کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، افزونه مورد نظر ما به عنوان اولین افزونه نمایش داده شده است. حالا باید روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک و بعد از چند ثانیه، روی دکمه آبی رنگ ظاهر شده با متن فعال کردن کلیک کنید. مثل تصویر بالا، بعد از خرید افزونه yoast seo premium و نصب افزونه، یک زیرمنو جدید در منو پیشخوان وردپرس شما با نام “سئو” ایجاد میشود. یوآست سئو چه قابلیت هایی دارد؟ قبل از اینکه به سراغ تنظیمات افزونه یوآست برویم، توضیحات کوتاهی در مورد قابلیت ها و ویژگی های آن میدهیم تا متوجه شوید که تنها خاصیت یواست، سئو مطالب متنی سایت نیست. پس از نصب، از طریق منو ایجاد شده (سئو) وارد اولین گزینه به نام “پیکربندی اصلی” بشوید. بخش داشبورد بیشتر برای نمایش تبلیغات افزونه های دیگر مجموعه yoast است. علاوه بر تبلیغات در این بخش، مشکلاتی که ممکن است برای سایت یا افزونه به وجود بیاید به شما نمایش داده میشود. در منو امکانات افزونه yoast seo، با تعداد زیادی دکمه و قابلیت روبرو میشوید.

هر کدام از این دکمه ها مربوط به یکی از قابلیت های یواست است. تجزیه و تحلیل سئو: روشن بودن این قابلیت باعث میشود افزونه yoast seo به صورت کلی اطلاعاتی در مورد سئو وب سایت به وبمستر بدهد. البته این اطلاعات به صورت تخصصی نیستند بلکه بیشتر نکاتی در مورد وضعیت محتواهای سایت، و… بوده که تا حدودی میتوان به آنها اعتماد کرد. تجزیه و تحلیل خوانایی: منظور از خوانایی در افزونه سئو یواست، فاصله مناسب پاراگراف ها به یکدیگر و وجود فضای سفیدِ به اندازه کافی در محتواست. در ادامه مقاله و در قسمت آموزش سئو محتوا با yoast سئو به این موضوع اشاره دقیق میکنیم. محتوای سنگ بنا یا بنای محتوا: شما میتوانید برخی از محتواهای مهم سایت خودتان را به عنوان محتوای سنگ بنا انتخاب کنید. به طور مثال یک محتوای چند هزار کلمه ای که اهمیت بیشتری از دیگر مقالات شما در سایت دارد. با خاموش کردن این دکمه، این قابلیت در منو یواست داخل صفحات شما از حذف میشود.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا