آموزش سئو کلاه سیاه 2021، مطالبی که بهتر است ندانید!!

آموزش سئو کلاه سیاه و نکاتی که نباید بدانید. امروزه واژه “کلاه سیاه” بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه ای، سازندگان ویروس و کسانی که کارهای غیراخلاقی با رایانه انجام میدهند استفاده میشود. منظور از سئو کلاه سیاه تمام فعالیتهایی است که برخلاف خواستهها و قوانین موتور جستوجو انجام میشود. گوگل و بقیه موتورهای جستوجو مانند یک اجتماع هوشمند قوانین سختی دارند و در صورت سرپیچی از آنها، تخطیگران جریمه خواهند شد. این اصل در حوزه سئو بسیار مهم میباشد، زیرا که افراد و سایتها را از نظر “قابل اعتماد بودن” جدا میکند. قبل از هر اقدامی در سئو، آن را توسط این اصل بررسی کنید و ببینید که در کدام دسته از اقدامها جای میگیرد. سئو کلاه سیاه یا سئو کلاه سفید؛ اینگونه میتوانید استراتژی مناسبتری تدوین کنید و اطلاعات خود را نسبت به اقدامات خود بالاتر ببرید. روشهای سئو کلاه سیاه معمولا توسط وبمسترها و سئوکاران حرفهای انجام میشود.

زیرا در صورتی که گوگل هرگونه از این روشها را شناسایی کند، شما و سایتتان جریمه خواهید شد. این نکته هم مد نظر داشته باشید که دیر یا زود گوگل متوجه این اقدامات خواهد شد و امکان فرار تقریبا صفر است، که یکی از دلایلش آپدیتهای مداوم گوگل و الگوریتمهایش میباشد. اما دلیل اینکه سئوکاران با دانستن این نکته باز هم از روشهای سئو کلاه سیاه استفاده میکنند را در پایینتر توضیح خواهم داد. در هرکاری که شما فکرش را بکنید میتوان با مقداری دانش و تسلط بر آن، از دور زدن قوانین برای خود منفعت بیشتری کسب کرد. این کار در حوزه سئو نیز صدق میکند. تنها راه کارشان استفاده از یک سایت جایگزین دیگر است که آن هم بعد از مدتی پنالتی خواهد شد و این چرخه ادامه دارد! گوگل با این روش میخواهد جلوی پیشرفت سایتهایی را که میخواهند با دور زدن او خود را در صفحه اول قرار دهند را بگیرد. بدین صورت گوگل هم از جدی بودن کار و قانونی بودن سایت مطمئن میشود و هم با قبول شدن در امتحان گوگل و با رعایت و احترام به قوانین او، اعتمادش را جلب خواهید کرد.

1. تمام تصمیمها و اقدامات سایت خود را بر مبنای ارائه بهترین خدمت به کاربر قرار دهید، از رابط کاربری و گرافیک سایت گرفته تا تولید محتوا. اگر خودتان وارد هر قسمتی از سایتتان شدید و از لحظه اول در تمام موارد حس خوبی به شما دست داد و با اسکرول کردن هم این حس ثابت ماند، میتوان گفت شما قدم اول را برای این اصل برداشتهاید. 2. قبل از هر اقدامی بر روی سایت، خود با توجه به قوانین و الگوریتمهای گوگل، کلاه سیاه یا کلاه سفید بودن آن روش را درک کنید. به طور مثال در تولید محتوای متنی با کمی فکر کردن میتوان فهمید که استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی کاربر را آزار میدهد و گوگل – که تمام قوانینش در جهت رضایت کاربر است – آنرا نادرست میشمارد. سئو کلاه خاکستری واژهای است که نسبت به سئو کلاه سیاه و کلاه سفید کمتر شنیده میشود.در تعریف سئو کلاه خاکستری نمیتوان دقیقا بیان کرد که تعریف آن حد وسط سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است.

این جمله به این معنی است که در صورت استفاده اشتباه از این روش سایت شما جریمه خواهد شد و در صورت استفاده درست از آن سایت شما افزایش رتبه خوبی را تجربه خواهد کرد. این روش مزایای بسیار زیادی دارد اما بدانید که سئوکاری که از این روش استفاده میکند باید علاوه بر دانش زیاد، اطلاعاتش را نیز بروز نگه دارد. همانطور که میدانید گوگل مداوم در حال بروزرسانی خود و الگوریتمهایش است؛ پس ممکن است بعضی از روشهای سئو کلاه خاکستری که در حال حاضر باعث افزایش رتبه سایتتان میشود در آپدیتهای بعدی جزو روشهای سئو سیاه به شمار آیند. تعداد زیادی از این روشهای کلاه خاکستری در طول زمان منسوخ شده که سایتهایی که آنها را نادیده گرفتهاند از نتایج گوگل حذف شدهاند. از بین رفتن تمام زمان و تلاشی که برای سایت صرف شده و به صفحه اول گوگل رسیده یکی از مهمترین دلایل دوری از این تکنیک است. 1. سلب اعتماد گوگل از شما و برند شما یکی دیگر از عواقب این کار خواهد بود که ضربهای بزرگ به شما و کسبوکارتان خواهد زد.

حتی در زندگی روزانه افراد دور زدن قانون و دروغ گفتن آسیبهای جدی به آنها و روابطشان وارد میکند. شما در زندگی خود به افرادی که از اعتماد شما سوء استفاده میکنند چه حسی خواهید داشت؟ آیا دوباره به آنها اعتماد خواهید کرد؟ چهقدر طول خواهد کشید که اعتماد شما به حدی مناسب برسد؟ 2. استرس مداوم در حین کار که آیا ممکن است گوگل متجه رفتار مشکوک من بشود؟ و یا اینکه آیا گوگل امروز قرار است بفهمد یا فردا؟ و این سوالات که هر روز در ذهن شما تکرار خواهند شد تا موقعی که بالاخره زمانش فرا رسد. استرس این کار و ندانستن زمان موعود به شما آسیبهای جدی وارد خواهد کرد. 3. حال بد سئوکار پس از از بین رفتن این همه تلاشش نیز خودش داستانی طولانی دارد که بیشتر از این توضیح نخواهم داد! 4. پنالتی شدن سایت و پاک شدن از صفحه نتایج گوگل (SERP) هم از نتایج قابل توجه آن است. 1. تسلط ناقص و ناتوانی در سئو کلاه سفید میتواند باعث استفاده از روشهای غیر معمول شود.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا