آموزش تولید محتوا رایگان سایت [آموزش ساخت محتوا]

من براساس تجربه شخصی خودم و بسیاری از اساتید و کارشناسان این حوزه نکاتی را برای شما آماده کردهام. برای تولید محتوا به صورت متن، همیشه با موضوعاتی که به آنها تسلط کامل دارید شروع کنید و در ابتدای مسیر به دنبال خلق اثری ماندگار در حوزهای که آشنایی ندارید نباشید. اگر از مسائلی که برایتان مثل روز روشن است بنویسید میتوانید در همان حوزه به سرعت پیشرفت کنید. تا میتوانید تمرین تمرین و تمرین کنید. بخوانید و بخوانید و بعد بنویسید و هی بنویسید. هر مطلبی را که میخوانید درک مطلب کنید و آن را برای خود یادداشت کنید. اضافه کردن دیدگاه و نگرش خودتان به آن مطلب بسیار بسیار ارزشمند است. نوشته خود را همیشه بخشبندی کنید. سادهترین مسیر این است که نوشته و محتوای متنی خود را به سه بخش مقدمه، متن بدنه و نتیجهگیری تقسیم کنید و بعد از آن نوشتن را برای هر بخش از محتوا شروع کنید.

گفتن تجربهی شخصی خودتان به دیگران حس قرار گرفتن در آن شرایط را میدهد. یکی از روشهای داستان سرایی در تولید محتوای متنی گفتن تجربه شخصی است که میتواند جذابترین و مفیدترین نوع محتوا برای مخاطب شما باشد تا آن را عمیقا درک کند. از گفتن جزئیات در متن خود نترسید! نکات کلی را میتوانند از هرجایی بخوانند، ایجاد تمایز را با گفتن جزئیات شروع کنید. عنوان باید کوتاه باشد و مهمترین بخش یک محتوای متنی، عنوان آن است که باید در 60 کاراکتر به صورت کاملا خلاقانه و جذاب؛ محتوایتان را معرفی کنید. بسیاری از دوستان هنوز هم توانایی نوشتن عنوان را ندارند و من همیشه به آنها میگویم که بر روی محتوای تولید شده خود تسلط ندارید که نمیتوانید یک جمله کوتاه در مورد محتوای حداقل هزار کلمهای خود بنویسید. دیکته نانوشته غلط ندارد، پس کمالگرایی را رها کرده و به خودتان خیلی سخت نگیرید و بگذارید با جبران اشتباهات خود در تولید محتوای متنی، یک محتوا عالی و کامل بنویسید.

بعد از تولید محتوا سریعا آن را منتشر نکنید، حتما چندبار بعد از یک روز یا چند ساعت آن را بخوانید تا به بهترین شکل آن را ویراستاری کنید. به نظرم هیچوقت براساس تعداد کاراکتر و کلمه تولید محتوا نکنید. همیشه در نظر داشته باشید که باید به اندازه بنویسید و زیادهروی نکنید، تولید بیرویهی محتوا کاری کاملا اشتباه و مهلک است. نقلقول و ضربالمثل و ذکر مثال را فراموش نکنید تا جایی که ممکن است جملاتی را به کار ببرید که برای خواننده کاملا شفاف و واضح باشد. در ابتدای مسیر تولید محتوا، با پاراگرافهای کوچک شروع کنید البته دقت کنید که با کوتاهنویسی بیش از حد به درون مایه و مضمون اصلی محتوا صدمه نزنید. طنزپردازی در محتوا میتواند جذابیت متن و محتوا را دوچندان کند البته که همیشه نباید با طنازی جذاب باشیم. من همیشه استفاده از ادوات زبان فارسی را توصیه میکنم اما به اندازه! صفت و قیدها نیز از این ماجرا مستثنی نیستند.

اگر نقلقول میکنید حتما با ذکر منبع باشد این مسئله اعتماد مخاطبان را به خود جلب میکند. تمرین روزانهی نویسندگی و تولید محتوا داشته باشید. میدانم که کاری بسیار سخت و زمانبر است اما تاثیر بسیار شگفتانگیزی در رشد و موفقیت شما دارد. برای شروع نویسندگی هیچگونه چارچوب و وسواسی نداشته باشید و حتما با خودتان عهد ببندید که اول بنویسم و بعد شروع کنم به ویرایش و اصلاح متن. سعی کنید در نوشته و محتواهای خود نظر شخصی خود را بیان کنید و هیچ وقت قصد نصیحت و موعظه مخاطب را نداشته باشید. گفتن تجربیات شخصی و داستانسرایی در مورد زندگی شخصیتان بسیار بسیار برای مخاطب جذابتر است. تا اینجا به کلیت محتوا پرداختیم و نکاتی هم برای تولید محتوای متنی گفتیم حالا دیگر وقت آن رسیده که برویم سراغ اصل مطلب! 1. تحقیق: قبل از نوشتن، باید مسیر نوشتهی خودتان را بدانید. انتخاب موضوع، تحقیق و بررسی عبارات کلیدی، مطالعه و آنالیز محتوای رقبا و… همه باید در مرحلهی تحقیق و تحلیل انجام شوند تا ساختار کلی آن را تعیین کنید.

2. کیبورد فرسایی: حالا باید شروع کنید به نوشتن که نکات نوشتن را قبلا باهم مرور کردهایم. 3. توزیع و نشر: در آخر، محتوای عالی که در اختیار دارید را باید نشر بدهید تا دست همهی کسانی که به آن موضوع علاقه دارند برسد. اگر شما بهترین محتوا را تولید کنید اما کسی از آن خبردار نشود و آن را نبیند، تولید کردن یا نکردنش فرقی نکرده است چون کسی محتوای شما را ندیده است؛ در نتیجه تمام زحماتی که کشیدهاید از بین میرود. نوشتن محتوا مهمه اما همه ماجرا نیست! احتمالا شما هم مانند بسیاری از کاربران، پس از راه اندازی وب سایتتان شور و هیجان زیادی برای انتشار اولین پست دارید. طبیعی است که مشاهده اولین پست، انرژی و انگیزه شما را برای ادامه مسیر و رسیدن به موفقیت افزایش می دهد اما لازم است قبل از آن باید آموزش سئو را شروع کنید. متن های موجود در صفحات مختلف وب سایت در واقع مواد خامی هستند که ما قصد داریم با استفاده از ترفندهای سئو، در معرض دید کاربران قرار دهیم.

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا