آموزش ایندکس کردن سریع صفحات سایت در گوگل با 10 روش – کارکوک

اگر این صفحات در گوگل وجود داشته باشد ، به این معنی است که صفحه شما ایندکس شده است . در غیر این صورت با استفاده از 10 روشی که در این آموزش ایندکس کردن سریع صفحات سایت در گوگل به شما می دهیم به زودی یاد خواهید گرفت که صفحات خودتون رو به گوگل معرفی کنید. چرا ایندکس سریع صفحات مهم است ؟ هر چند اگر شما صاحب یک سایت هستید به خوبی جواب این سوال رو میدونید ولی من قصد دارم جواب این سوال رو با بررسی چند دسته از وب سایت ها به صورت کامل برای شما روشن کنم . اول می پردازیم به سایت های فروشگاهی ; به نظر شما چرا یک سایت فروشگاهی نیاز دارد که صفحاتش که شامل محصول و یا مقالات آموزشی در زمینه محصول خودش است سریع تر به گوگل معرفی شود ؟ البته شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برخی از سایت ها یک محصول مشابه ای رو دیرتر از سایت شما در گوگل قرار داده اند ولی رتبه سایت اون ها از سایت شما بالاتر است .

خب دوباره برگردیم به موضوع اصلی خودمون که آموزش ایندکس کردن سریع صفحات سایت در گوگل بود . این اتفاقی که شما هردفعه زودتر صفحات سایتتون در سایت فروشگاهی از سایت رقبا در نتایج گوگل ظاهر شود ، کم کم این سیگنال را به گوگل می فرستد که نکنه این سایت یک سایت مرجع هست . پس باید بهش اهمیت بیشتری بدهم . پس در نتیجه ایندکس شدن سریع صفحات ما میتونه خیلی به سود ما باشه . در مورد سایت های خبری که موضوع خیلی واضح است ، چون تعداد مطالبی که این سایت ها در خودشون جای میدهند خیلی زیاد است ، و خبرها هر لحظه در دنیا در حال تولید شدن هستند ، حالا چه کسی برنده این رقابت در گوگل می شود؟ سایت های آموزشی هم از اونجایی این موضوع خیلی براشون مطرح هست که می توانند به یک مدرس مرجع تبدیل شوند. با توجه به این توضیحات اهمیت این موضوع کامل برای ما روشن شد ، خب وقتشه بریم سراغ روش ها.

طبق روال همیشگی خودمون من اول همه موارد رو لیست می کنم تا اگر نیاز دارید که سریع تر به جواب برسید همه رو در یک قاب داشته باشید . و بعد به توضیح هر کدام می پردازم . خب ما در اینجا با همین بخش یعنی ایندکس کردن صفحات در گوگل کار داریم . طبق آموزشی که بهتون میدم عمل کنید تا بعد از انتشار محتوا خودتون در سایت ، بلافاصله از گوگل بخواهید که محتوایی که من منتشر کردم رو توی نتایج خودت نشون بده . دوست عزیز من همینجا یک نکته مهمی رو لازمه بدونی ، ما نمی تونیم به گوگل دستور بدیم ، ما کار خودمون رو انجام میدیم و تشخیص ایندکس کردن صفحات با گوگل . خب اول از همه اگر در سایتتون رو ثبت نکردید در ابتدا این کار رو انجام بدین ، این کار خودش به ایندکس کردن سایت شما کمک زیادی می کند .

اما اگر ثبت نام کرده اید ، میتونید از قسمت بالا که شبیه یک باکس جستجو هست (Url Isnpect) آدرس صفحه مورد نظر خودتون رو وارد کنید و بعد از اون درخواست ایندکس کردن رو بزنید . برای درک بهتر موضوع می تونید مطابق فیلمی که براتون قرار دادم عمل کنید . مورد بعدی که برای ایندکس شدن سریع صفحات سایت شما خیلی موثر است استفاده از نقشه سایته .خب شاید سوال پیش بیاد که نقشه سایت چیه ؟ و چطوری میشه اون رو درست کرد ؟ خب اگر سایت شما sitemap داشته باشه که صفحه ای به شکل زیر یا شبیه اون مواجه میشید ، اما اگر نقشه سایت نداشت چه کنیم ؟ اگر سایت شما وردپرس هست بعد از نصب yoast seo خود به خود نقشه سایت براتون ایجاد می شود . اما اگر سایت شما کد نویسی هست ، می تونید روش های ساخت سایت مپ رو در گوگل جستجو کنید و اون رو حتما برای سایتتون ایجاد کنید .

اول از همه مطمئن شوید که سایت شما این فایل را دارد و اگر ندارید حتما سریعا به ایجاد این فایل اقدام کنید. که دقیقا مثل اون روش نقشه سایت می تونید در انتهای سایتتون robots.txt رو وارد کنید و اگر صفحه ای برای شما باز شد یعنی شما این فایل رو دارید . خب یعنی چی استفاده صحیح از این فایل ، ببینید ، این فایل در کل به تمامی ربات هایی که وارد سایت ما می شوند اجازه دسترسی می دهد . مثلا شما می تونید به برخی از ربات های سایت دیگه اجازه دسترسی به سایت خودتون رو ندهید . همچنین می تونید به ربات های سایت گوگل هم دسترسی اینکار رو ندهید ، برای همین میگم استفاده صحیح ، چون ممکن است شما ناآگاهانه دسترسی ربات های گوگل را به سایت خودتون بسته باشید . پس بهتره یک بار دیگه به این فایل نگاهی بیندازید. این مورد یکی از جذاب ترین کارهاست که در آموزش ایندکس کردن سریع صفحات سایت در گوگل به آن می پردازیم ، چرا ؟

تبلیغات:

خیریه سمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا